BPC Training Centre

Roadshow w Łodzi, 11 lutego 2015 r.

Rozwiązania
Hicron
Specjalnością Hicron jest realizacja wysokiej jakości projektów IT usprawniających zarządzanie biznesem oraz dostosowanie ich do specyficznych wymagań klienta. Współpracując z Hicron firmy otrzymują gwarancję pełnej satysfakcji z wdrażanych rozwiązań. Świadczą o tym referencje zadowolonych Klientów, którzy postrzegają firmę Hicron jako godnego zaufania partnera biznesowego.
Spółka Hicron od 2006 roku umacnia swoją pozycję międzynarodowego integratora rozwiązań IT obsługując klientów m.in. w Niemczech, Szwecji, Szwajcarii i Austrii. Stale poszerzające się grono zagranicznych klientów z branż m.in. automotive, zbrojeniowej, produkcji przemysłowej to dowód na to, że firmy postrzegają Hicron jako godnego zaufania partnera biznesowego. Wysokie kwalifikacje i kompetencje ekspertów Hicron docenia także firma SAP AG z siedzibą w Walldorf, z którą Hicron od wielu lat współpracuje podczas realizacji największych projektów branżowych.
Unikalne kompetencje zdobyte podczas realizacji projektów w krajach Europy Zachodniej tworzą jedną z przewag konkurencyjnych Hicron. Biorąc udział w projektach doradczych i modelując procesy biznesowe firm w Polsce, konsultanci Hicron przenoszą wiedzę na temat nowoczesnych, zachodnich standardów zarządzania.
Szerokie kompetencje IT oraz znajomość procesów biznesowych charakterystycznych dla różnych branż pozwoliły Hicron na specjalizację w obszarze projektowania dedykowanych rozwiązań IT. Programiści Hicron tworzą nowatorskie aplikacje w oparciu o uznane, nowoczesne technologie takie jak PHP, Java, .NET. Fachowa wiedza, dokładność i zrozumienie potrzeb klienta pozwala im na podejmowanie się realizacji najbardziej złożonych projektów, wykraczających poza możliwości innych integratorów i partnerów SAP.
Największą wartość firmy Hicron stanowi zespół ponad 200 wysoko wykwalifikowanych konsultantów i programistów, posiadających doświadczenie w realizacji krajowych i międzynarodowych projektów IT. Do zespołu Hicron należą najlepsi specjaliści – kreatywni profesjonaliści charakteryzujący się perfekcyjną znajomością oprogramowania biznesowego. Dzięki ponadprzeciętnym, unikalnym na skalę europejską kompetencjom obejmującym niszowe obszary SAP (RE-FX, IS-U, SAP PLM, SAP Automotive, SAP for Insurance) i zaawansowane narzędzia technologiczne, eksperci Hicron są w stanie podjąć się realizacji nawet najtrudniejszych i najbardziej wymagających projektów. Referencje klientów takich jak np. Kompania Piwowarska, Grupa MAN, VOLVO CE, Netia, Nestle, AmRest są na to najlepszym dowodem.
Hicron Group to połączenie sił, kompetencji i niepowtarzalnego know-how czterech innowacyjnych firm oferujących inteligentne, zintegrowane rozwiązania technologiczne. Hicron Group to odpowiedź na potrzeby rynku, który nieustannie zmierza w kierunku optymalizacji procesów, szuka innowacyjnych rozwiązań, podąża za technologiczną doskonałością.
Współpraca czterech wiodących na rynku firm technologicznych gwarantuje klientom kompleksowe, uzupełniające się rozwiązania, które bazują na nowatorskim i elastycznym podejścia do projektu. Dzięki połączeniu sił możemy zagwarantować profesjonalne podejście zespołu doświadczonych programistów, konsultantów, architektów biznesowych, specjalistów w różnych dziedzinach. Dzięki inwestycji w najbardziej obiecujące i innowacyjne rozwiązania Hicron Group buduje przewagę konkurencyjną na rynku międzynarodowym.
W skład Hicron Group wchodzą spółki córki - Datarino, Grinn, Rhino oraz spółka matka - Hicron.
CompuTec
SAP Business One
SAP Business One to rozwiązanie zaprojektowane z myślą o specyficznych potrzebach małych i średnich przedsiębiorstw. Jego zadaniem jest zwiększenie wydajności i opłacalności oraz wsparcie w podejmowaniu decyzji w oparciu o łatwo dostępne i przejrzyste informacje.
SAP Business One oferuje kompleksowe funkcje:
 • Zarządzanie finansami;
 • Zarządzanie magazynami i produkcją;
 • Zarządzanie relacjami z klientami;
 • Zaopatrzenie;
 • Raportowanie.
ProcessForce
Stworzone przez firmę CompuTec, rozwiązanie ProcessForce, opracowano specjalnie dla produkcji ciągłej jest ono w pełni zintegrowane z SAP Business One. ProcessForce jest esencją obu rozwiązań, czerpiąc siłę i bezpieczeństwo z SAP oraz ekspercką wiedzę na temat procesów produkcyjnych z firmy CompuTec. W ten sposób wykorzystano zalety platformy biznesowej SAP wraz z jej najnowszymi osiągnięciami, tworząc bogate funkcjonalnie, niezwykle przyjazne użytkownikowi rozwiązanie przynoszące wymierne korzyści klientom.
ProcessForce posiada takie funkcjonalności jak:
 • Interaktywny wykres Gantta;
 • Wsparcie różnych typów produkcji (MTS, MTO, ASO...);
 • Zarządzanie danymi produktów;
 • Deklaracja składników;
 • Wykorzystanie formuł w recepturach;
 • Marszruty Technologiczne;
 • Kalkulacja planowanych i rzeczywistych kosztów produkcji;
 • Zlecenia produkcyjne;
 • Wsparcie różnych metod wydania (Ręcznie, Pobranie Wsteczne);
 • "Dostępne do rozdysponowania" - ATP;
 • Pochodzenie rekomendacji MRP;
 • Kontrola i śledzenie partii;
 • Kontrola Jakości;
 • Zarządzanie Reklamacjami;
 • Kolektory danych produkcyjnych;
 • Możliwość dostosowywania rozwiązania.
SAP BusinessObjects
SAP BusinessObjects to rozwiązania Business Intelligence posiadające kompleksowe funkcje, które ułatwiają podejmowanie decyzji biznesowych. Dzięki nim użytkownicy dokonują trafnych i świadomych wyborów w oparciu o rzeczywiste dane i analizę. Wszyscy, zarówno wyspecjalizowani analitycy, jak i użytkownicy biznesowi, uzyskują dostęp do potrzebnych informacji przy minimalnej zależności od działów IT. Korzystając ze skutecznych rozwiązań BI, użytkownicy z różnych obszarów przedsiębiorstwa mogą uzyskiwać dostęp do informacji, używać ich, formatować, analizować i udostępniać w całej firmie. SAP HANA
Narzędzie stworzone do błyskawicznej analizy ogromnych ilości danych. Jednym z głównych wyzwań, jakim muszą sprostać organizacje rozmaitej wielkości należące do określonych branż, jest zarządzanie coraz większymi ilościami informacji i analizowanie ich, a także wykorzystanie tych informacji do usprawnienia prowadzonej działalności biznesowej. Dział informatyczny musi zmierzyć się z problemem wysokich kosztów związanych z zakupem i obsługą sprzętu wymaganego do przechowywania ogromnych ilości danych, natomiast użytkownicy biznesowi potrzebują szybkiego dostępu do informacji i analiz, aby odpowiednio reagować na zmieniające się warunki rynkowe.
Abis
Firma przedstawi rozwiązania informatyczne obszaru zarządzania procesami produkcyjnymi w czasie rzeczywistym na przykładzie wdrożeń systemu MES.
Część I: Zarządzanie procesami produkcyjnymi w czasie rzeczywistym śledzenie produkcji w toku, rozliczanie materiałów, czasu pracy maszyn i pracowników. – Zarządzanie wydajnością – rejestracja stanów pracy, wizualizacji i obliczanie wskaźników OEE. – Zarządzanie zleceniami produkcyjnymi – transfer zleceń z systemu ERP na linie produkcyjne. – Traceability – śledzenie operacji produkcyjnych i raportowanie genealogii produkcji.
Część II: Obszary zastosowania systemów MES. Przykładowe realizacje Systemów MES oraz sposoby wymiany informacji z systemami ERP oraz z automatyką linii i maszyn produkcyjnych.
Komputerowe wspomaganie produkcji - MES:
W swojej działalności Abis opiera się głównie na produktach amerykańskiej korporacji Wonderware. Wonderware System Platform jest najlepiej zintegrowanym zestawem oprogramowaniem dla przemysłu, który pozwala na wszechstronną obsługę klienta.
Współcześnie pojęcie klasycznej wizualizacji jest coraz powszechniej rozumiane jako dostarczenie nie tylko bieżącej informacji o stanie obiektu, ale również jako skomplikowany system zbierania danych i wielowymiarowego raportowania produkcji. To elastyczne raporty stanowią dziś o atrakcyjności produktu i stopy zwrotu na inwestycji. Celem systemów komputerowych jest znalezienie przyczyn przestojów (downtime), wad, strat, stworzenie genealogii produktu oraz pełnych danych pomiarowych. Przez to możliwe jest podniesienie efektywności i wydajności produkcji. Firma Abis systematycznie podąża za rozwojem tych technologii oferując klientom najwyższą jakość usług.
Śledzenie i zarządzanie procesami przemysłowymi:
We współczesnych zakładach produkcyjnych ważnym aspektem związanym z nadzorowaniem procesów produkcyjnych jest monitoring stanu pracy parku maszynowego. Maszyny, urządzenia, agregaty oraz całe linie produkcyjne są środkami wytwarzania, bez których realizacja procesu produkcyjnego nie byłaby możliwa, dlatego ich praca musi być ciągle monitorowana. Informacje o stanie pracy maszyn i urządzeń powinny być przede wszystkim wiarygodne. Zapewniają to systemy kasy MES.
O skuteczności tych systemów świadczą opinie użytkowników. Wskazują oni na redukcję odpadów o 20%, skrócenie czasu cyklu produkcji o 50%, poprawienie czasu terminowych dostaw o 60%, zwiększenie wydajności fabryki o 33% oraz redukcję zapasów o 60%.
ANT
ANT Factory Portal to system do bieżącego nadzoru procesu produkcyjnego, będący uzupełnieniem systemów ERP. Wykorzystując najnowszą technologię AJAX WEB 2.0 daje bezpieczny i funkcjonalny dostęp do danych przez przeglądarki internetowe. Każdy uprawniony użytkownik może, zalogować się do serwisu i uzyskać dostęp do danych z wybranego obszaru zakładu produkcyjnego. Zastępuje ręczne raportowanie produkcji na rzecz automatycznego pozyskiwania danych wprost z maszyn i linii produkcyjnych.
Wdrożenie systemu przyniosło naszym klientom średni wzrost OEE o 20%, ponadto obniżyliśmy zużycie energii, zmniejszyliśmy koszty zarządzania oraz uzyskaliśmy poprawę jakości produktów. ASP Colgate – Case Study ASP Sandoz – Case Study
Simple
SIMPLE.PROD to rozwiązanie przeznaczone do wsparcia obsługi procesu produkcyjnego ze szczególnym uwzględnieniem obsługi technologii,struktury BOM i zleceń produkcyjnych. Planowanie produkcji i bilansowanie potrzeb materiałowych odgrywa istotną rolę w prowadzeniu długoterminowych analiz. Oprogramowanie SIMPLE udostępnia w czasie rzeczywistym aktualne informacje o stanach magazynowych, statusach procesów produkcyjnych, bieżącej sprzedaży, zakupach i finansach co pomaga w podejmowaniu trafnych decyzji i maksymalizacji zysków. Dzięki rozbudowanym mechanizmom śledzenia partii, nadawania numerów partii i serii, numerów badań laboratoryjnych system wspiera system zarządzania jakością.
Doświadczenie SIMPLE w usprawnieniu procesu produkcyjnego dało odzwierciedlenie w liczbie zrealizowanych projektów – z SIMPLE.PROD korzysta ponad 600 firm produkcyjnych.
Wybrane referencje:
 • Bell PPHU Krzysztof Pałyska w Józefowie;
 • Instytut Biotechnologii Surowic i Szczepionek BIOMED S.A.
 • Zakład Farmaceutyczna AMARA Sp. z .o.o.
Elektronika S.A.
Elektronika S.A. – Technika Chłodnicza Klimatyzacja – specjalizuje się w projektowaniu i budowie instalacji chłodniczych oraz klimatyzacyjnych.
Instalacje klimatyzacyjne, na bazie freonu lub wody lodowej – projektowane są bądź kompletowane przez własny Zespół ponad trzydziestu inżynierów i projektantów. Montaż i serwis zlecany jest certyfikowanym, specjalistycznym firmom instalatorskim z terenu inwestycji.
Korzysta z 8 własnych, dobrze zaopatrzonych magazynów urządzeń i akcesoriów ACR, zlokalizowanych przy oddziałach: Gdynia, Katowice, Łódź, Poznań, Szczecin, Tarnów, Warszawa i Wrocław.
Roadshow BPC GROUP POLAND:
Termin: 11 lutego 2015 r.
Środa, 09:15
Miejsce: Łódź, Andel's Hotel ****
91-065 Łódź, ul. Ogrodowa 17
Koszty: Spotkanie Bezpłatne
(w tym: imienne certyfikaty, lunch dla uczestników, bezpłatny parking przy C.H. Manufaktura, na terenie hotelu parking płatny)
Język:
Spotkanie prowadzone
w języku polskim
Andel's Hotel ****
Organizator Generalny:
BPC GROUP POLAND Sp. z o.o.
Partnerzy Merytoryczni:
International Society for Pharmaceutical Engineering Good Automated Manufacturing Practice
Partnerzy Technologiczni:
Hicron Sp z o.o. CompuTec S.A. Abis Sp. z o.o. Sp.k. ANT Sp. z o.o. Business-Net Sp.J. INFORM-TECH Sp. z o.o. Adept Software Sp. z o.o. SIMPLE S.A. Balluff Sp. z o.o. Elektronika S.A.
Sponsorzy:
Kompass Poland Sp. z o.o. Księgarnia Internetowa Helion.pl Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
Zapoznałem się
Nasz portal wykorzystuje pliki cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie
oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności Grupy BPC.
Roadshow w Kielcach 21 sierpnia 2019 r. Informacje Agenda Organizatorzy Rozwiązania Rejestracja Sponsorzy Patroni Medialni
Konferencja w Katowicach 19 września 2019 r. Informacje Agenda Organizatorzy Rozwiązania Rejestracja Patroni Medialni
Konferencja we Wrocławiu 19 września 2019 r. Informacje Agenda Organizatorzy Rozwiązania Rejestracja Patroni Medialni